foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Stručno usavršavanje učitelja naše škole kontinuirano se provodi u vidu pripremanja i prezentiranja stručno-pedagoških tema na sjednicama Aktiva te sjednicama Učiteljskog vijeća. Također učitelji redovito pripremaju i izvode ogledne sate kojima nazoče ravnateljica, pedagoginja i kolege učitelji.

Naši učitelji redovito posjećuju stručne seminare organizirane od strane Zavoda za školstvo Mostar. Jedan od seminara realiziranih ove šk.godine u Mostaru održan za učitelje 4.razreda, na kojemu su nazočile i naše učiteljice Anita Krmek i Draženka Jogunica, bio je na temu Ogledni/ugledni nastavni sat. Seminar je organizirala stručna savjetnica za RN Andreja Pehar, a u sklopu istog učiteljica Cvija Goluža pripremila je i održala primjer oglednog sata iz hrvatskog jezika - Obrada pridjeva u 4.razredu. Sadržaj seminara učiteljima razredne nastave u našoj školi izložila je učiteljica Draženka Jogunica na sjednici Aktiva RN, 30.11.2023.godine. Učiteljica je, prateći ppt sa seminara, održala nastavni sat obrade pridjeva demonstrirajući različite postupke, metode i tehnike učenja pri obradi jezičnih sadržaja. Satom je pokazano kako kroz primjerene i dobro osmišljene aktivnosti učenici mogu usvajati nove jezične sadržaje na zanimljiv i zabavan način, uz ugodno ozračje u razredu. Učiteljice, članice Aktiva, su aktivno sudjelovale u provedbi demonstracije sata. Složile su se kako je uvijek inspirativno vidjeti nove metode i pristupe poučavanja te kako će neke od aktivnosti s ovoga sata primjenjivati u svojoj budućoj nastavnoj praks.

Aktiv RN

Aktiv RN1

Aktiv RN2